DARIUSZ WAJS - KANDYDAT NA BURMISTRZA RAKONIEWIC


dariuszwajs.pl > Aktualności > Wziąłem udział w konferencji popularnonaukowej o Powstaniu Wielkopolskim

Wziąłem udział w konferencji popularnonaukowej o Powstaniu Wielkopolskim

Wczoraj (tj. 03.12.2018 r.) wziąłem udział w konferencji popularnonaukowej poświęconej 100-tnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim.

W trakcie konferencji – która odbyła się w Centrum Kultury Rondo w Grodzisku Wielkopolskim – wygłosiłem prelekcję pt. „Współczesne formy promocji Powstania Wielkopolskiego”.

Wśród tematów, które omówiłem znalazły się:

  • Powstanie Wielkopolskie w kulturze hip-hop;
  • Akcja #powstańMy;
  • Gry i aplikacje o tematyce powstańczej;
  • Powstanie Wielkopolskie na murach;
  • Powstanie Wielkopolskie w komiksie;
  • „Herosi Wolności”. Powstanie Wielkopolskie w klockach Lego.

Na zakończenie konferencji rozdałem gadżety promujące grę przygodową o tematyce powstańczej pt. „Ku Zwycięstwu” stworzoną przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W konferencji, jako prelegenci, wystąpili także Dariusz Matuszewski, który opowiedział o działaniach powstańczych na ziemi grodziskiej oraz Paweł Michalski, który wystąpił z prelekcją na temat udziału mieszkańców Wielichowa w zrywie powstańczym.

Pani dyrektor grodziskiego LO Jadwidze Łachecie oraz Sebastianowi Skrzypczakowi i Dorocie Adam (inicjatorzy konferencji) dziękuję za zaproszenie, a także gratuluję pomysłu i świetnej organizacji. Natomiast uczestnikom za udział i wysłuchanie mojej prelekcji.

Osobne podziękowania kieruję do członków Hejka Studio oraz Fundacji Kórnickie Zakłady, którzy przekazali gadżety promujące grę powstańczą pt. „Ku Zwycięstwu”.

Prezentacja

Prezentacja Współczesne formy promocji powstania wielkopolskiego (format pdf 4,4 MB)

Fotorelacja